title

TVF misija Molėtuose: svarbiausia - švietimo kokybė

 

Lapkričio 20 d. Molėtų rajono savivaldybėje lankėsi Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos delegacija, dirbanti Lietuvoje - Borja Gracia, Vina Nguyen,  Karimas Foda, Marijus Bernatavičius - ir susitiko su Molėtų rajono savivaldybės vadovais.

Kas pusmetį TVF atstovai lankosi Lietuvoje, įvertina jos socialinę ir ekonominę situaciją, plėtros perspektyvas ir pateikia išvadas bei rekomendacijas Lietuvai. Misijos metu ekspertai susitinka su įvairių institucijų atstovais. Kadangi ekspertai pastebėjo, kad vis dažniau Lietuvoje yra kalbama  apie  savivaldybių vaidmenį, tai susitikimo su mūsų rajono vadovais metu iš esmės juos domino išsamesnė informacija apie rajono savivaldybės biudžetą bei savivaldybės vaidmenį švietimo ir sveikatos priežiūros srityse. Delegacijos vadovas Borja Gracia akcentavo, jog, norint susidaryti visapusišką vaizdą, reikia ir gilesnių žinių.

Pokalbio metu rajono meras Saulius Jauneika svečius supažindino su savivaldybės biudžetu, jo pajamų ir išlaidų struktūra, biudžeto sudarymu ir išlaidų paskirstymu pagal veiklos programas, su savivaldybės finansiniais įsipareigojimais ir ES investicijomis Molėtų rajone.

Svečius tai pat domino esama padėtis visuomenės sveikatos apsaugos  ir rajono švietimo įstaigose (ypatingą dėmesį skyrė gydytojų ir slaugytojų atlyginimams bei lėšoms, kurios skiriamos vieno mokinio ar vaiko išlaikymui ir ugdymui) bei planuojami  pokyčiai  tiek sveikatos priežiūros, tiek bendrojo ugdymo įstaigose. Mero Sauliaus Jauneikos TVF ekspertams pateiktą statistinę informaciją papildė jo patarėjos Nijolės Kimbartienės komentaras apie ne vienerius metus jau vykstančią švietimo įstaigų pertvarką, lėšų paskirstymą  bei pasiruošimą demografiniams pokyčiams.

 „Mūsų požiūris - makroekonominis, įvertinant biudžeto stabilumą. Biudžeto stabilumas yra neatsiejamas nuo geros gyvenimo kokybės ir kitų faktorių. Per pastaruosius metus mes matome, kad Lietuvoje labai keičiasi demografinė situacija. Nors migracijos padėtis gerėja, bet Lietuvoje mažėja gyventojų, gyventojai sensta, o tai susiję su daugybe iššūkių pensijų sistemai, švietimui, sveikatos apsaugai. Taip pat pastebėjome, kad  Lietuvos švietimo įstaigų pertvarkoje neatspindi mokinių skaičiaus mažėjimas, ir mums atrodo, kad tokio išplėtoto mokyklų tinklo kaina yra pernelyg didelė, palyginus su būtinybe investuoti į švietimo kokybę. Todėl tikrai labai vertiname, kai švietimo kokybei pas jus yra skiriamas didelis dėmesys ir keliami nemenki reikalavimai", - apibendrindamas susitikimą kalbėjo p. B. Gracia.

 Paskutinis atnaujinimas: 2019-11-22 14:36:22
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra