title

Tėvams, norintiems „Vyturėlio" ir „Saulutės" darželiuose vaikus ugdyti kontaktiniu būdu, reikės testuotis

 

Birželio 4- ąją sušauktas nuotolinis Rajono ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame apsvarstytos Covid-19 valdymo priemonės Molėtų rajone.

Posėdį vedęs Komisijos pirmininkas Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys atkreipė dėmesį, kad pagal naujų Covid-19 susirgimų skaičių per 14 dienų Molėtų savivaldybė pirmauja Lietuvoje, taip pat nerimą kelia, jog vaikų darželiuose atlikus paviršių tyrimus, aptikta viruso dalelių.

Savivaldybės gydytoja Miglė Bareikytė plačiau komentavo, kad viruso dalelių abiejuose vaikų darželiuose aptikta ant spintelių, žaislų, durų rankenų ir kitų paviršių. Tėvams pasiūlyta atlikti greituosius testus, tačiau ne visi sutinka tai daryti, o kiti baiminasi galimos rizikos, jei tokių tėvų vaikai kartu lankys darželį.

Visuomenės sveikatos centro atstovė Ina Venslovienė atkreipė dėmesį, kad labai svarbu paviršius reguliariai valyti ir dezinfekuoti.

S. Žvinys pasiūlė, radus viruso ant paviršių,  nustatyti privalomą testavimą tėvams, norintiems ugdyti vaikus darželiuose kontaktiniu būdu, o jiems nesutinkant, iš šių šeimų vaikų laikinai nepriimti ir ugdyti nuotoliniu būdu. Kadangi viruso radimas ant paviršių nėra pakankama priežastis izoliacijai, diskusijose abejota, ar tokie tėvai galėtų gauti nedarbingumo pažymą, bet vyraujanti pozicija buvo ta, kad tėvai turi būti atsakingi ir, pasirinkę nesitestuoti, patys turėtų pasirūpinti vaikų priežiūra, kad vaikai galėtų būti ugdomi nuotoliniu būdu.

Taip pat atkreiptas dėmesys, kad šiuo metu visiems sudarytos sąlygos pasiskiepyti ir šeimos turėtų būti aktyvios.

Kalbant apie viruso plitimą, pažymėta, jog šiuo metu fiksuojami protrūkiai „Gitolitos" ir „Baltic snails" bendrovėse, tačiau didžioji dalis - atvejai šeimose.

Aptariant neformaliojo ugdymo veiklą, taip pat kalbėta apie testus, nes vieni vaikai, lankantys neformaliojo ugdymo užsiėmimus, jau yra atlikę testus mokyklose, kiti, kurie mokyklose ugdomi nuotoliniu būdu, tokių testų nėra atlikę. Siūlyta suvienodinti sąlygas.

Komisija nutarė nuo birželio 8 dienos Molėtų „Saulutės" ir Molėtų „Vyturėlio" vaikų lopšelių - darželių grupėse, kuriose, atlikus aplinkos paviršių tyrimus dėl COVID-19 rastas COVID-19 ligos sukėlėjas, uždrausti priimti vaikus iš šeimų, kurių tėvams neatlikti greitieji SARS-CoV-2 antigeno testai, iki kito aplinkos paviršių tyrimo (balsuota: už - septyni, susilaikė - vienas). Leista kontaktiniuose neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimuose, vykdomuose pagal Molėtų rajono savivaldybės administracijos patvirtintas programas rajono kultūros ir švietimo įstaigose uždarose ir atvirose erdvėse, dalyvauti tik turintiems neigiamus COVID-19 ligos greitųjų SARS-CoV-2 antigeno testų atsakymus vaikams (vienbalsiai).

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje dalyvavo rajono vadovai, Visuomenės sveikatos centro Molėtų skyriaus, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, Aplinkos apsaugos tarnybų vadovai, Savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo,  Finansų, Socialinės paramos skyrių vedėjai ir specialistai, savivaldybės gydytoja, civilinės saugos specialistas.

 Paskutinis atnaujinimas: 2021-06-04 20:48:24