title

Rajono ekstremalių situacijų komisijos posėdyje pritarta planuojamiems policijos veiksmams riboti gyventojų judėjimą

 

Lietuvos Vyriausybei nutarus karantiną pratęsti iki kitų metų sausio 31 d. bei numačius naujus gyventojų judėjimo, parduotuvių bei paslaugų teikimo ribojimus ir draudimus, gruodžio 15 d. sušauktas Molėtų rajono ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jame dalyvavo rajono vadovai, Socialinės paramos, Kultūros ir švietimo, Finansų skyrių, Visuomenės sveikatos centro, Policijos komisariato, Valstybinės maisto ir veterinarijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, Aplinkos apsaugos tarnybų atstovai.

Posėdį vedė Komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys. Visuomenės sveikatos centro Molėtų skyriaus vedėjas V. Šakys pristatė Covid - 19 situaciją rajone, kuri yra rimta, bet šiek tiek geresnė, nei Lietuvos vidurkis ir stabilizuojasi. Molėtų policijos komisariato vadovas V. Kutkauskas pristatė numatomus policijos veiksmus Molėtų rajone, nuo gruodžio 16 d. iki sausio 3 d. ribojant gyventojų judėjimą tarp savivaldybių. Priemonės bus tokios pat, kaip pavasario karantino metu Velykų laikotarpiu. Prie pagrindinių įvažiavimų į Molėtus bus pastatyti kontrolės postai, kiti keliai bus ženklinami draudžiamaisiais ženklais ir juostomis. Į Molėtus bus draudžiama atvykti kitų savivaldybių gyventojams, išskyrus Vyriausybės numatytu atvejus, kai gyventojai gali palikti gyvenamąją vietą vykdami  į darbą (darbo reikalais), prekybos vietą, kai vykstama į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, į nekilnojamojo turto objektą, valdomą nuosavybės teise, laidotuves, dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinųjų paslaugų ar objektyviai pagrįstų priežasčių, kai vykimas neišvengiamai būtinas, taip pat kai vykstama prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.

Gyventojams reikės kelionėje turėti asmens dokumentą, o vykstantiems į nuosavybės objektą - nuosavybės dokumentą. Nuolat važinėjantiems į darbą kitoje savivaldybėje reikia turėti tų įmonių darbuotojų pažymėjimus, arba kad įmonės suderintų su policija važiuojančių sąrašus.

Komisija nutarė pritarti Molėtų rajono policijos komisariato pateiktam eismo ribojimo planui Savivaldybės teritorijoje, vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime nustatytas karantino priemones. Taip pat rekomendavo savivaldybės gyventojams susilaikyti nuo nebūtinų kelionių.    

Paskutinis atnaujinimas: 2020-12-15 19:55:48