title

Plečiasi diskusija dėl Dubingių krašto ateities

Aktyviai veikiant Dubingių bažnyčios mecenatams, vietos žmonėms, kylant iniciatyvų iš verslininkų, istorikų, mokslininkų, vyksta intensyvi diskusija dėl Dubingių krašto ateities.

Dubingiai - sparčiai populiarėjanti istorinė ir turistinė vieta - garsėja tuo, kad dar XV a. ant ilgiausio Lietuvoje Asvejos ežero kranto kunigaikštis Vytautas Didysis pastatė pilį, kuri buvo  svarbia Vilniaus gynybinės sistemos dalis. Dubingiuose lankėsi LDK valdovas ir Lenkijos karalius Jogaila, gyveno Lenkijos karalienė ir Lietuvos didžioji kunigaikštienė Barbora Radvilaitė. Nuo XVI a. jie buvo tapę vienu iš Lietuvos reformacijos centrų, kurį valdė didikų Radvilų giminė, čia ilsisi jų palaikai. Dubingiuose pastatytas ilgiausias Lietuvoje tiltas per ežerą, vilą prieškario Lietuvoje turėjo Prezidentas A. Smetona. Šiuo metu sutvarkytas ir gausiai lankomas  piliakalnis, veikia muziejus su lankytojams atidengtais Radvilų rūmų fragmentais. Mecenatų pastangomis atstatyta Dubingių bažnyčia, architektūros paveldo objekte - XIX a. smuklėje,  įsikūrusi Asvejos regioninio parko direkcija ir lankytojų centras.

Kiek  anksčiau Molėtų rajono garbės pilietė Aurelija Rusteikienė su bendraminčiais buvo pateikusi šio krašto perspektyvų viziją, o dabar randasi vis naujų verslininkų, mokslininkų, aplinkosaugininkų pasiūlymų.

Pastaruoju metu meras Saulius Jauneika susitiko su Asvejos regioninio parko direktore Adrija Gasiliauskiene, Dubingių žirgyno, kuriame statomas SPA centras, įkūrėju verslininku Alvydu Pociumi, Dubingiuose padelio ir teniso sporto centrą kuriančiu Šarūnu Marčiulioniu, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentu Rimantu Kveselaičiu. Šių susitikimų tikslas - išgirsti visų pusių idėjas, pasiūlymus, kaip suderinti investuotojų, aplinkosaugininkų, kultūros ir mokslo žmonių, vietos bendruomenės interesus ir veiklas, kad Dubingių kraštas taptų gerai išvystyto turizmo centru.

Keliamas tikslas - parengti Dubingių vystymo studiją su aiškia vizija, tikslais, perspektyva, planuojamais veiksmais ir Dubingių plėtros scenarijais.

Savivaldybė pasirinko aktyvaus dalyvavimo kelią ir imasi visų formaliųjų dalykų organizavimo. Žinia, kol kas tokius veiksmus riboja Covid epidemijos ir karantino situacija, tačiau jau artimiausiu metu planuojama nuotoliniu būdu surengti šiai temai skirtą konferenciją, į ją kviečiant platų ratą dalyvių ir išsamiai aptariant Dubingių teritorijos plėtros viziją.Paskutinis atnaujinimas: 2020-12-07 15:23:10