title

Miesto skulptūrų parke visuomenė nori išsaugoti teritoriją želdiniams

Lapkričio 18 d. įvyko viešas projekto „Skulptūrų parko sklypo detaliojo plano keitimo" svarstymas. Jame dalyvavo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas - vyr. architektas Gediminas Putvinskas, vyr. specialistė Dovilė Dimindavičiūtė,  projekto vadovė Rūta Skripkienė ir visuomenės atstovai: visuomenės atstovas bei Tarybos narys Saulius Dirma ir Tarybos narys Vytis Štelbys.

Projekto vadovė susirinkusius supažindino su numatytais Skulptūrų parko sklypo suformavimo Vasario 16-osios g., Molėtų mieste, detaliojo plano keitimais ir pakvietė svarstymo  dalyvius išsakyti savo nuomonę. Tiek kaimynystėje gyvenančius, tiek ir svarstyme dalyvavusius Tarybos narius neramina tai, kad šalia parko esančiame sklype (Vasario 16-sios g. 16c) numatytas užstatymas, dėl to nukentėtų visuomenės interesas, atsirastų vizualinė tarša ir kt.

Po ilgų svarstymų ir sprendimų ieškojimų, nepaisant to, kad dokumentuose griežtai reglamentuotas pastato dydis, užstatymo zona, draudžiamas sklypo dalinimas, numatyti kiti statinių apribojimai, svarstymo protokole įrašyta, jog sklype statybos yra nepageidaujamos, o ten ir toliau turi žaliuoti parkas.

„Situacija - sudėtinga. Gaila, kad šįkart visuomenei atstovavo vos trys asmenys, o suinteresuotoji pusė net nedalyvavo šiame svarstyme.  Visuomenė nenori statinių, bet nori išsaugoti teritoriją želdiniams. Tokį visuomenės norą mes palaikome ir tikimės sutarimo", - po svarstymo sakė vyr. architektas G. Putvinskas.

   Paskutinis atnaujinimas: 2019-11-19 14:16:47
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų: 13
Miesto skulptūrų parke visuomenė nori išsaugoti teritoriją želdiniams
2019-11-26 13:29

Parko užstatymui aš nepritariu. Tegul skulptūros džiugina mūsų, bei ateinančių kartų akis.
2019-11-23 07:57
Šis parkas yra nuostabi Molėtų miesto dalis, traukos centras. Keista, kai visą laiką vietą tapatini su viešąja erdve, o pasirodo, kad taip nėra ir vieną dieną iš žavaus ir miesto puoselėto parko gali likti tik takeliai tarp privačių namų.
Aura
2019-11-22 14:37
Labai tikiuosi, kad parkas bus išsaugotas. Keistas noras užstatyti visas gražias vietas. Juk taip jos sunaikinamos!
2019-11-21 21:52
Molėtai turi išlikti žalias miestas, parko užstatymui jokiu būdu pritarti negalima.
2019-11-21 18:39
Aš pašiurpau! Kaip galima iš vis tokius dalykus svarstyti! Negalima tokiose vietose statyti! Viskas! Pamirškime! Arba jau tada statykime visur. Pastatykime modernų pastatą Palangoje prie "Gintaro muziejaus", tada greitai persikelkime į Trakus ir ten rasime vietos pilies papėdėje, o paskui jau "Vingio parkas" Vilniuje! Kiek ten pristatyti visko galima!!!
 1 2 3 kitas