title

Ilgalaikiams bedarbiams kuriamos galimybės grįžti į darbo rinką

Siekdama skatinti ilgą laiką nedirbusių ir socialinę paramą gaunančių asmenų grįžimą į darbo rinką, Molėtų savivaldybė dalyvauja ES finansuojamame projekte ir įgyvendina modelį, kuriame derinamos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugos bei piniginės socialinės paramos teikimas.

Projekto veikloms vykdyti Socialinės paramos skyriuje pradėjo dirbti užimtumo atvejo vadybininkas, pasiekti pirmieji rezultatai. „Šiuo metu yra atrinkta tikslinė grupė - 104 asmenys, pasirašyti 88 susitarimai, suformuota 8 asmenų ir skirtingų, bet susijusių sričių specialistų atvejo komanda. Išgrynintos 7 paslaugos, kurios bus pradedamos teikti artimiausiu metu, atsižvelgiant į asmens užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų teikimo planą", - vardija nuveiktus ar pradėtus darbus užimtumo atvejo vadybininkė Inga Barunova.

Per trumpą laiką pavyko įdarbinti 2 rajono gyventojus, dar 2 asmenys nukreipti į kursus, po kurių dirbs pagal individualią veiklą. Visiems atrinktiems asmenims yra teikiamos informavimo, konsultavimo, motyvavimo paslaugos ir jų spektras bus plečiamas, atsižvelgiant į kiekvieno asmens situaciją. Norima, kad paslaugos ilgalaikiams bedarbiams būtų lanksčios, pritaikytos individualiems poreikiams, kad būtų matoma ir vertinama visa nedirbančio asmens aplinka, šeima. Tuomet, išsiaiškinus konkrečias žmogaus nedarbo priežastis, problemas, parenkamos reikalingos paslaugos.

Pagrindinis šio modelio tikslas - bendradarbiaujant Savivaldybei, seniūnams, socialiniams darbuotojams, užimtumo tarnybai, darbdaviams ir ilgalaikiams bedarbiams mažinti nedarbo lygį, padėti rajono gyventojams įsidarbinti. Projektą, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis, vykdo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija su Užimtumo tarnyba bei partneriais - savivaldybėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

 Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-19 14:22:12