title

Į Baltųjų Lakajų ežero vandenis nuleistas pramoginis pontoninis katamaranas

  

Mindūnų apžvalgos bokšto aplinka tapo dar patrauklesnė lankytojams, šiandien į Baltųjų Lakajų vandenis nuleidus pramoginį pontoninį katamaraną. Jis skirtas rekreacinei žvejybai ir edukacinėms Mindūnų bendruomenės veikloms. Katamaranas prišvartuotas šalia apžvalgos bokšto esančioje Mindūnų kempingo pakrantėje, iš čia patogu į jį patekti plauksiantiems pasigrožėti ežeru ar žvejosiantiems lankytojams. Katamaranas dviejų denių, įrengta 12 sėdimų vietų, taip pat apžvalgos aikštelė antrame aukšte. Jis įsigytas, įgyvendinant žuvininkystės vietos veiklos grupės „Vilkauda" projektą, kuriuo siekiama plėtoti viešąją infrastruktūrą ir rekreacinę žvejybą „Žvejybos rojuje".

  
  

Pernai iš šio projekto lėšų buvo įsigyta krosnis su židiniu ir orkaite Mindūnų žvejybos muziejaus kieme, taip pat, rūpinantis patogia aplinka, šalia apžvalgos bokšto Baltųjų Lakajų ežero šlaite įrengti laiptai, nutiestas takelis, pontoninis lieptas, pastatytas stalų ir suolų komplektas, šiukšliadėžės, pavėsinės, dviračių stovas, lauko tualetas, įrengtas apšvietimas.

Katamaraną, kuris kainavo  29 600 €, pagamino ir į Mindūnus atvežė MB „Pantoon LT". Gero plaukiojimo būsimiems keleiviams linkėjo šeštadienį Baltųjų Lakajų krante būriavęsi ir pirmieji vaikščioję naujojo laivo deniais rajono meras Saulius Jauneika, Mindūnų seniūnė, Statybos ir žemės ūkio, Architektūros skyriaus vadovai, Mindūnų kempingo vadovai  ir vietos bendruomenės atstovai. Laivas bus perduotas Mindūnų bendruomenei, kuri ir organizuos įvairias veiklas.

  
  
  

Projektas „Viešosios infrastruktūros ir rekreacinės turizmo žvejybos plėtra „Žvejybos rojuje" Mindūnuose" Nr. VILK-AKVA-SAVA-2-2.3/63VS-PV-18-1-04833-PR001 įgyvendinamas Veiksmų programos priemonės - Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014-2020 metų veiksmų programos - priemonės „ŽRVVG „Vilkauda" vietos plėtros 2016-2020 metų strategijos" priemonės „ŽRVVG regiono socialinės gerovės kūrimas, pritaikant infrastruktūrą žuvininkystės verslo ir visuomenės poreikiams".

 Paskutinis atnaujinimas: 2020-05-23 12:00:17