title

Šeštadienį molėtiškiams pradedamos dalinti apsauginės veido kaukės

 

Kovo 27 d. savivaldybė gavo pirmąsias partijas gyventojams užsakytų apsauginių veido kaukių, kurias  pasiuvo „Gitolitos" siuvykla,  Molėtų kultūros centro moterys, UAB „Mintos projektai". Šeštadienį apie 2000 kaukių bus padalintos Molėtų miesto Liepų ir daliai Melioratorių kvartalo daugiabučių komendantų. Jie perduos apsaugos priemones savo namų gyventojams. Pirmadienį laukiama nauja siunta, kaukės bus toliau dalinamos Molėtų mieste ir perduotos daliai seniūnijų.

„Turime daugiabučiuose gyvenančių skaičių, pagal tai ir skiriame, kiek kaukių gaus kuris namas" - pasakojo mero pavaduotoja Vaida Saugūnienė, koordinuojanti savanorių darbą. „Vien Molėtų mieste butuose registruota beveik 4000 gyventojų, dar 2000 - individualiuose namuose. Kadangi gauname kaukių etapais ir kol kas mažesniais kiekiais, šis dalinimas užsitęs kelias dienas. Gyventojų prašome kantrybės,  palaukti namuose, jiems nereikia niekur eiti ir ieškoti, savanoriai perduos kaukes daugiabučių komendantams, taip pat užsuks į visus individualius namus. Seniūnijų seniūnai pasirengę organizuoti kaukių dalinimą kaimuose. Džiugu, kad mieste atsiliepė 24 savanoriai, dauguma - Molėtų kultūros centro darbuotojai, keli Sporto centro atstovai, skambino pavieniai savanoriai - jų pagalba labai reikalinga. Pasisiūlė net vyresniųjų klasių moksleiviai - šiuos puikius jaunus žmones paprašėme likti namuose ir visiems esame labai dėkingi už pilietiškumą" - kalbėjo mero pavaduotoja.

Kaukes toliau siuva „Gitolita", Molėtų kultūros centras, Verbiškių, Inturkės, Alantos bendruomenės, pirmadienį molėtiškiams jas perduos ir pastarąsias dienas bei savaitgalį plušėsiantys Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungos nariai, apie tai, jog į Molėtus išsiųsta 1000 kaukių partija, pranešė Šiaulių siuvykla „Arjelita".

Primename, jog tai ne medicininės, o daugkartinio naudojimo kaukės, tinkančios naudoti trumpai būnant viešose vietose ir tik švarios. Prieš kitą naudojimą reikia išplauti ir išlyginti karštu lygintuvu. Tikimės, kad dalis gyventojų kaukes jau įsigijo ar pasisiuvo patys, gal netgi padėjo kaimynams, ir mūsų dalinamų gali atsisakyti - taip galėtume paspartinti jų dalinimą neturintiems.