title

Karantino pažeidimams nuo vasario 3 dienos - nulinė tolerancija

Vasario 2-ąją sušauktas nuotolinis Rajono ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame apsvarstyta sergamumo situacija Molėtų rajone ir papildomos priemonės, kurių reikia imtis, kad sergamumas sparčiau mažėtų.

Posėdį vedęs Komisijos pirmininkas Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje mažėjant susirgimų Covid-19 skaičiui, Molėtų rajone situacija išlieka gana stabili ir tampame vieni iš lyderių, skaičiuojant sergamumo koeficientą 100 tūkst. gyventojų (koeficientas 693,8, iš 60 savivaldybių - 4 pozicija).

Molėtų policijos komisariato vadovas Vitalis Kutkauskas informavo, jog Policijos departamente vykusiame pasitarime konstatuota, jog Utenos apskritis patenka į didžiausio sergamumo grupę, kurioje  nutarta sustiprinti karantino reikalavimų laikymosi kontrolę. Nuo vasario 3-osios rajone dirbs du papildomi ne Molėtų rajono policijos pareigūnų ekipažai. Bus sustiprinta ne tik judėjimo tarp savivaldybių kontrolė, bet atidžiau stebima, kaip reikalavimų laikosi gyventojai, ar tinkamai dėvi kaukes, laikosi atstumų, nesibūriuoja žiemos pramogų vietose, taip pat - kaip reikalavimų laikomasi įstaigose ir įmonėse. Bus taikomas „nulinės tolerancijos" principas, iš karto pažeidėjams skiriamos nuobaudos.

Visuomenės sveikatos centro Molėtų skyriaus vadovas V. Šakys plačiau komentavo, jog Molėtų rajone didžiausias sergamumas - židiniuose, t. y., įstaigose ir įmonėse, todėl jose reikia didesnės vadovų atsakomybės bei kontrolės. Konkrečiai V. Šakys minėjo Alantos senelių namus, ligoninės Slaugos skyrių, „Triadės", „SBE", Ventingos" bendroves. Kita didelė susirgimų dalis - šeimose. Tai, kad situacija išlieka stabili, liudija, jog karantino priemonės silpnai veikia.

Komisija nutarė Molėtų rajono savivaldybės teritorijoje (viešose vietose, prekybos vietose, įmonėse ir įstaigose) sustiprinti nustatytų karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę ir pavesti  savivaldybėje esančių įstaigų, įmonių vadovams šių priemonių laikymosi kontrolę sustiprinti savo vadovaujamuose objektuose.

Savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnas taip pat dalyvaus sustiprintos kontrolės veiklose.

Posėdyje dar aptarta skiepijimo nuo Covid-19 eiga, pagalbos teikimas gyventojams žiemos sąlygomis, kiti klausimai.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje dalyvavo rajono vadovai, Visuomenės sveikatos centro Molėtų skyriaus, Policijos komisariato, Valstybinės maisto ir veterinarijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų vadovai, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos, Kultūros ir švietimo, Statybos ir žemės ūkio,  Finansų skyrių vedėjai, savivaldybės gydytoja, civilinės saugos specialistas.Paskutinis atnaujinimas: 2021-02-02 21:10:16