title

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptartos Covid-19 valdymo priemonės Molėtų rajone

Kovo31-ąją sušauktas nuotolinis Rajono ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame apsvarstyta sergamumo situacija Molėtų rajone ir prevencinės priemonės šventiniu Velykų laiku.

Posėdį vedęs Komisijos pirmininkas Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys pakvietė Molėtų policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininką Darių Tumėną informuoti apie numatomą didesnę asmenų judėjimo ribojimo per Velykas kontrolę. Pasak D. Tumėno, kaip ir Kalėdų laikotarpiu, planuojama stipriau kontroliuoti judėjimą savivaldybių centruose. Nuo balandžio 2 iki 5 d. pagrindiniuose įvažiavimuose į Molėtų miestą veiks 5 postai, kuriuose budės policijos ekipažai. Tartasi, kad papildomi draudžiamieji kelio ženklai kituose aplinkiniuose keliuose nebus statomi, tačiau ir juos policija kontroliuos atidžiau, taip pat daugiau dėmesio bus skiriama viešosioms vietoms, žaidimų aikštelėms ir pan.

Molėtų priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos vadovas Rolandas Pumputis informavo, kad ugniagesiai taip pat prisidės prie patruliavimo ir karantino taisyklių laikymosi viešosiose vietose kontrolės.

Šios komisijos posėdyje paskutinį kartą dalyvavęs Vytautas Šakys (baigia vadovo darbą Visuomenės sveikatos centro Molėtų skyriuje) atkreipė dėmesį, jog sergamumo situacija aplinkiniuose rajonuose yra sudėtingesnė, nei Molėtų, todėl itin svarbi judėjimo kontrolė, o taip pat - gyventojų skiepijimo bei profilaktinio tikrinimo sparta.

Savivaldybės gydytoja Miglė Bareikytė pristatė gyventojų skiepijimo ir testavimo situaciją. Šiuo metu pirmąja vakcinos doze paskiepyta jau 13,56 proc. prioritetinių grupių rajono gyventojų, antrąja - 6, 35 proc. Ateinančią savaitę, jei bus gauta pakankamai skiepų, bus baigtas senjorų grupės skiepijimas, pradėtos skiepyti švietimo ir lėtinių ligų turinčių asmenų grupės, taip pat tarnybų pareigūnai. Švietimiečiai, sutikę skiepytis Astra Zenekos vakcina, skiepijami jau ir šią savaitę. Numatomos didesnės profilaktinio testavimo apimtys. Nuo ateinančios savaitės mobilusis punktas dirbs kiekvieną darbo dieną, o ketvirtadieniai bus skirti tik profilaktiniam tikrinimui. Atkreipė dėmesį, kad didėjant profilaktinio tikrinimo poreikiui, gali iškilti tyrimus atliekančio medicinos personalo stygiaus problema.

Komisija nusprendė sustiprinti nustatytų karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę savivaldybės teritorijoje (viešose bei prekybos vietose, įmonėse ir įstaigose), pavesti Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariatui užtikrinti įvažiavimo kontrolę į Molėtų miestą nuo 2021 m. balandžio 2 d. iki 5 d.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje dalyvavo rajono vadovai, Visuomenės sveikatos centro Molėtų skyriaus, Policijos komisariato, Valstybinės maisto ir veterinarijos, Aplinkos apsaugos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų vadovai, Savivaldybės administracijos, Kultūros ir švietimo, Statybos ir žemės ūkio,  Finansų, Socialinės paramos skyrių vedėjai ir specialistai, Savivaldybės gydytoja, civilinės saugos specialistas.Paskutinis atnaujinimas: 2021-03-31 17:20:11