title

Ekstremalių situacijų komisija stabdo renginius rajone

 

Rugpjūčio 21-ąją, Covid-19 susirgimų rajone padidėjus iki 11 ir susiformavus židiniui Joniškio seniūnijoje, dėl neatidėliotinų sprendimų buvo sušauktas Rajono ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame dalyvavo rajono vadovai, Socialinės paramos, Kultūros ir švietimo skyrių, Visuomenės sveikatos centro, Policijos, Aplinkos apsaugos, ir kitų įstaigų atstovai.

Meras Saulius Jauneika atkreipė dėmesį, kad daugėja susirgimų Joniškio ir Inturkės seniūnijose, kurie susiję su dirbančiais Pabradės Intersurgical įmonėje bei važinėja į darbą tuo pačiu autobusu. Visuomenės sveikatos centras nesiėmė laiku prevencinių priemonių, pavėlavo nustatyti sergančiųjų kontaktus, jų turėję asmenys neperspėti izoliuotis ir sergamumo situacija tampa sunkiai valdoma. Savivaldybei reikia imtis skubių priemonių galimam ligos plitimui stabdyti. Vyko diskusijos, pasisakė daugelis posėdyje dalyvavusių Ekstremalių situacijų komisijos narių.

Nutarta:

1. Savivaldybės teritorijoje uždrausti visus viešus renginius uždarose ir atvirose erdvėse nuo rugpjūčio 22 iki rugsėjo 6 d. imtinai.

2. Įpareigoti UAB Molėtų autobusų parką sustiprinti profilaktines priemones pervežant keleivius vietinio susisiekimo maršrutais, užtikrinant, kad keleiviai, išskyrus vaikus iki 6 metų amžiaus, būtų vežami tik su veido kaukėmis,  būtų laikomasi saugių atstumų tarp keleivių, nevežti stovinčių keleivių, nenaudoti sėdėjimo vietų, kai sėdima veidu į veidą, išskyrus kai sėdi sutuoktiniai, artimieji giminaičiai, įtėviai, įvaikiai, globėjai ir rūpintojai, kiekvieno maršruto pabaigoje išvėdinti ir dezinfekuoti autobuso saloną. Autobusuose įrengti keleiviams gerai matomoje ir naudoti patogioje vietoje rankų dezinfekavimo priemones.

3. Įpareigoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą taikyti privalomą izoliaciją ir atlikti COVID-19 ligos testus visiems UAB Intersurgical didelės rizikos asmenims, kurie buvo vežami darbui į šią įmonę iš Molėtų rajono savivaldybės teritorijos tuo pačiu autobusu su COVID-19 liga užsikrėtusia darbuotoja.

4. Įpareigoti Savivaldybės administracijos seniūnus, Savivaldybės administracijos darbuotoją, atsakingą už viešosios tvarkos priežiūrą, Rajono policijos komisariatą kontroliuoti privalomoje izoliacijoje esančius asmenis.

5. Rekomenduoti Savivaldybės teritorijoje esančioms įstaigoms ir įmonėms pagal galimybes aptarnauti lankytojus nuotoliniu būdu, įstaigose priimti tik iš anksto užsiregistravusius asmenis. Matuoti lankytojų ir darbuotojų temperatūrą, nepriimti karščiuojančių lankytojų, neleisti dirbti karščiuojantiems darbuotojams, uždarose patalpose dėvėti apsaugines kaukes, laikytis saugių atstumų darbo vietose, užtikrinti priemones rankų dezinfekcijai.

6. Nurodyti Savivaldybės administracijos Joniškio ir Inturkės seniūnijoms, šiose seniūnijose esantiems Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniams teikti paslaugas tik nuotoliniu būdu.

7. Rekomenduoti Rajone esančioms ūkio subjektų, įstaigų, gyventojų kontrolės funkcijas vykdančioms įstaigoms atidėti numatytus patikrinimus.

Šiuo metu Molėtų rajone serga 11 asmenų, 6 iš jų siejami su suvaldytu židiniu Užimtumo tarnybos Molėtų skyriuje, 5 - su nauju židiniu, į kurį patenka dirbantys UAB Intersurgical ir vienu autobusu į darbą su sergančia darbuotoja rugpjūčio 12,14,17 dienomis vykę darbuotojai. Visuomenės sveikatos centras kiek vėliau informavo, kad jau nustatyti 52 kontaktavę asmenys, jie informuoti apie privalomą izoliaciją ir testų atlikimo tvarką. Savaitės pradžioje, nustačius pirmuosius kontaktavusius asmenis Joniškio židinyje, izoliavosi 9 Molėtų policijos pareigūnai.

  
  

 Paskutinis atnaujinimas: 2020-08-21 16:17:10