title

Balandžio 15-oji - Pasaulinė kultūros diena

Gerbiami kultūros darbuotojai,

Nuoširdžiai sveikiname Jus Pasaulinės kultūros dienos proga.

Jūsų nuoširdaus ir profesionalaus darbo, kūrybiškumo, įgyvendinamų idėjų dėka puoselėjamas Molėtų krašto  kultūrinis gyvenimas, išsaugomos didžiausios dvasios vertybės, šeimos, bendruomenės ir tautos tradicijos. Savo pasišventimu, kasdieniu darbštumu ir talentais Jūs teikiate  atgaivą sielai, džiuginate žmones, garsinate Molėtus Lietuvoje ir Pasaulyje.

Visiems profesionalaus ir mėgėjų meno, muzikos, teatro, dailės, muziejų, bibliotekų ir kitų kultūros sričių atstovams linkime sveikatos ir stiprybės. Tegul Jūsų kilnią misiją nuolat lydi kūrybinis polėkis ir atradimai, originalios idėjos ir sėkmė!

Savivaldybės vadovai

 

Balandžio 15-oji Pasaulinė kultūros diena Lietuvoje minima jau 13-tą kartą ir 11-tą kartą keliama Taikos vėliava.  Ji simbolizuoja Taikos per Kultūrą idėją, išreiškiančią pasiryžimą saugoti ir puoselėti dvasines bei materialines kultūros vertybes.

Kultūros dienos data susieta su Rericho Paktu - sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu, pasirašyta Vašingtone 1935 m. balandžio 15 d. 21 Amerikos žemynų šalies. Ši sutartis tapo 1954 m. UNESCO Hagos „Kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto atveju konvencijos" pagrindu.

Lietuvos Respublikos Seimas Kultūros dieną kaip atmintiną įteisino 2006 m. liepos 19 d.

Nuo 2012 metų per Pasaulinę kultūros dieną Taikos vėliavos komitetas, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT skyrius Lietuvoje, su miestų bendruomenėmis skelbia Taikos miestus. Pirmuoju Lietuvoje Taikos miesteliu buvo paskelbti Dubingiai. 

 Paskutinis atnaujinimas: 2019-04-15 11:26:56